İçeriğe geç

Ek Gelir Elde Edilebilecek İşler

Günümüz Türkiye’sinde bilinen şu ki gelir dağılımı çok orantısız. Eğer sizde düşük gelirli bir işte çalışıyorsanız veya iş dışında zamanınız kalıyor ve bu zamanı ek gelire çevirmeyi düşünüyorsanız bu yazımı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum. Sizlere ek gelir elde etmek için fikirler sunacağım.

  • İnternetten ek gelir elde etme
  • Evden ek gelir elde etme
  • Haftasonları çalışıp ek gelir elde etme
  • Mesai saatleri dışında yapılabilecek işler

 

İnternet Üzerinden Para Kazanma

Eğer bu seçeneği kendinize uygun gördüyseniz bence doğru bir adım olacaktır. Boş zamanlarınızda haber, yemek, teknoloji, moda vb sitelere yazı yazarak gelir elde edebilirsiniz. Eğer kendi sitemi kendim yaparım diyorsanız minimum 50TL bir bütçeyle bu işe girişebilirsiniz. Hatırlatmak isterim ki; 100 kelimesi 1₺ yazarsanız günde 20-25 adet ile minimum aylık 600₺ ek gelir elde edebilirsiniz. Eğer yabancı dil biliyorsanız bu geliriniz minimum 2-3 katı olacaktır.

Evden Para Kazanma

Evden gelir elde etmek için internet üzerinden para kazanma maddesine bakabilirsiniz. Eğer o madde size göre değilse, ufak tefek el işi yapıp internet üzerinden satabilirsiniz. Hatta organik salça vb şeylerde yapıp satabilirsiniz. Kazancınız daha çok kalitenize bağlı olacaktır.

Haftasonları Çalışmak

Benim gibi öğrenci olanların genellikle yaptığı iş diyebilirim. Mesala çay satmak, berberde çalışmak ne biliyim aklınıza gelecek becerebileceğiniz tüm işler olabilir. Günlük 10-50₺ arası bir gelir elde  edersiniz. Buda aylık minimum 300₺.

 

Tarih:Finans

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir