İçeriğe geç

Elemantary OS İle Tanışmaya Hazırmısınız?

Merhabalar blogumun değerli okuyucuları(Linuxcuları çok bekletmeyeyim). Bu hafta içerisinde güzel bir değişiklik yaptım ve bunu detaylıca anlatarak (neler yaptım, nasıl yaptım) size bilgiler vereceğim. Detaylıca okuyarak aklınıza gelebilecek sorulara yanıt vermeye çalıştım. İyi okumalar.

Neden Elemantary OS

Bu başlık çok süper oldu. Neden Elemantary OS tercih ettim hemen anlatmaya başlayayım. Öncelikle farklı ve sade bir arayüz arıyordum ve macintosh tarzı birşey arıyordum. Linux linux diye içimden bir ses beni rahatsız ediyordu. 6 Ay önce yaşadığım ve Wmaracinda açtığım bir konuya tekrar girdim. Burak Göç hocam bana orda Elemantary OS’u önermişti. Bu önermeyle araştırmalar yaptım ve kendisine ulaşıp rahatsız ettim. Aman siz rahatsız etmeyin çok yoğun bir kişi. Beni rahatsız edebilirsiniz.

Elemantary OS araştırmalarında tam istediğimi buldum diyebilirim. Macintosh arayüzü, stabillik ve performanslı bir işletim sistemi. Görünüme önem verenler için yapılmış, ücretsiz ve bağımsız geliştiriciler tarafından geliştirilmiş bir işletim sistemi. Eğer beğenirseniz bağış yaparak destek çıkalım lütfen.

Programlar Çalışıyor mu?

Tamamen olmasa bile kısmen Windowsta çalışan programlar çalışıyor. Ben kod editörü olark Brackets kurdum, Photoshop’u ise Playonlinux ile çalıştırıyorum. Fakat tabi ki bu programla çok performanslı olmasada işimizi görüyor.

Elemantary OS Ne İçin Kullanılmalı

Bu başlığı özellikle yazma gereği duydum. Çünkü Elemantary OS’la oyun oynamayı düşünenler olabilir ve ya böyle tam Windows performansı isteyen. İşte onların hiçbiri Elemantary de maalesef yok. Hatta bir gün birşey yüklemeye çalışırken sistemi bozdum diyebilirim. Bu yüzden Windows performansı vermeyecektir ona göre tercih etmelisiniz. Keyif konusunda çok keyifli diyebilirim.

Herhangi bir sorununuzda bildiğim kadarıyla yardım ederim. Elemantary OS İşletim sistemine ise buradan ulaşabilirsin. (Kendi resmi sitesidir. )

Tarih:İnceleme

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir