İçeriğe geç

İnstagram Takipçi Rehberi

İnstagram, Türkiye’de son zamanlarda popülerliğini artımış uygulamalardan biri oldu.Bu kullanıcı sayısı artışıda İnstagramda takipçi artırmaya yöneldi.Takipçilerini artıranlar genellikle reklamlardan ek gelir sağladı.Peki sizde takipçi kazanmak istemezmisiniz? İşte rehberimiz.

Doğru Hashtag Kalıcı Takipçi

Bu başlığı yazmamın sebebi hashtag kirliliğinden diyebilirim.Çünkü o kadar gereksiz, işe yaramayacak etiketlerle fotoğraf paylaşıyoruz ki takipçi kazanmak için ama hiçbiri başarıya götürmüyor.Kalıcı değil geçici takipçi, beğeni sağlıyor.

Kalıcı takipçiye ulaşmak tabiki zor değil.Sadece doğru etiketme yapmak yeterli olacaktır.

Örneğin: #Love #İnstagram #Summer gibi etiketlerle fotoğrafınızı anlatabiliyorsanız yeterli olacaktır.Maximum 10 adet hashtag kullanmanız yararınıza.

FAIRFAX, CA - DECEMBER 18: The Instagram logo is displayed on an Apple iPhone on December 18, 2012 in Fairfax, California. Users of the popular photo-sharing app Instagram are angered over language in Instagram's new terms of service that states that a business may use any of the users photographs in advertising without compensation to the user. The policy is set to go into effect on January 16, 2013. (Photo by Justin Sullivan/Getty Images)

Düzenli Paylaşım

Düzenli paylaşım dediğim an işte ben bunu yapmıyorum demiş olabilirsiniz.Çünkü günde 2 tane paylaşırsın ve ara verir paylaşım yapmazsın işte bu zaman başarısız olmuşsun demektir.Çünkü paylaşımlarınızı düzenli yaptığınız sürece doğru orantılı bir şekilde takipçileriniz yavaş yavaş artacaktır.

Paylaşım saatlerini ise profilinizin aktiflik saatine göre yapmanız da profilinizin etkileşimi için önemlidir.

Sosyal Medyada Sosyal Medyanın Gücü

Eğer Facebook, Twitter, Tumblr gibi sosyal medya sitelerini kullanıyorsanız İnstagram profilinizi destekleyebilirsiniz.Bir çok İnstagram ünlüsü İnstagram profillerinin takipçilerini böyle yükseltmiştir.

Dikkat Çekici Filtreler

Dikkat çekici filtreler kullanarak İnstagram kullanıcılarının dikkatini çekebilirsiniz.Bu dikkat çekme işlemi ise sizin işinize yarayacaktır.İnstagram Takipçi Rehberi-3

Popüler Hesapları Takip Edin

Popüler İnstagram profillerini takip edin, paylaşımlarına bakın ve benzer paylaşımlarda bulunmaya çalışın.Yorumlar atın, gönderileri beğenin.

 

Popüler hesaplarla ilgili yazımı ileri ki zamanlarda yayınlayacağım.Takipte kalın.

Tarih:Sosyal Medya

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir