İçeriğe geç

Sona Doğru

Böyle bir başlık seçtim. Ne anlatıcaksın be kardeşim diyor olacaksınız, gelecekteki hayatımın değişikliğine 3 gün kalmış. Evet evet doğru bildiniz işte o gün:31 Temmuz 2018. Yaklaşık tam 1 yıl oluyor bu üniversite maratonuna başlayalı. Tam 4 yıl boyunca gördüğün tüm konuları güzelinden bir 9 aya sığdırmak, sürekli sınavla ilgili değişiklikler, neyle karşılacağını bilememek… Daha neler var neleeeeeer.

Ağustosun sonuna doğru dershaneye başlamıştım evet. Gittiğim dershaneden pişmanmıyım diye soracak olursanız bir kaç hocamdan Allah razı olsun diyorum. Diğerleri için birşey demeyeceğim. Burda onlar hakkında yorum yapmak için geçireceğim zamana yazık olacak. Uzatmıyorum evet pişmanım. Hayatımın en güzel pişmanlığı hemde. Burdan da görüyorsalar sanmıyorum ama çekidüzen vermeniz lazım sayın hocalar(ım).

Dersler ve sınavdan beklentimden bahsedeyim biraz. Son 60-70 gün kala(seçim tarihi açıklandığı günden itibaren) oturup öğrenci tabiriyle asıldım diyebilirim. Geometriyi sıfırdan öğrendim. Birey yayınlarının geometri sorularını çözümleyen abi kimse valla adamsın abi. Sayende geometri öğrendik. Final yayınlarının yazarınada çok teşekkür ediyorum, fizikle ilgili eksik konularda çok yardımcı oldu. Çözümlü sorular aşırı şekilde karşıma çıkan sorulardı hep. Matematik(1-2), geometri, fizik ve kimya derslerini bir şekilde halletmiştim. Gel gelelim ki biyoloji ve türkçe dersine. Bir insan hiç mi anlamaz bu derslerden. En başarısız derslerim bunlardı ve sınav sonucumu bunlar belirliycek sanırım. İnşAllah güzel bir sonuç gelir ve yazılım mühendisliği okuyabilirim. Emeğim çok ve beklentim düşük.

Yazılımla Aram Nasıl?

Valla üniversite sınavı marotonunda yazılım için herhangi birşey yaptım mı dersek çok az yaptım. Laravel konusunda birazcık araştırmalar yapıp kendimi geliştirmeye uğraştım. Normal php ile çalışmalar yapıp teslim ettim. Python öğrenmek istiyordum fakat bunu ertelemek zorunda kaldım. Yıl bitmeden önce ingilizce sonra ise python öğreneceğim. Etkinlik olarak ise şubat ayında İstanbul’da düzenlenen Laracon Online’a katılmıştım. Mayıs ayında da Ankara Php.

Tarih:Kişisel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir